Kurucumuz

1964 yılında Kemeraltı’nda, abisi Necmettin ile küçük bir dükkan kiralayarak başladı Muhittin Düzgider’in hikayesi. O dönemlerde halkımızın gereksinim duyduğu gazlı ve pompalı ocakları, lüks lambaları fabrikalardan alarak, çok uygun fiyatlara müşterilerine ulaştırıyorlardı. İki kardeş, 7 yıl saygı, sevgi ve emekle geçen birliktelikleri ardından, yollarını ayırdılar. 

Hedefleri ve vizyonu olan Muhittin DÜZGİDER, 1970 yılında BMC. marka TM25 model minibüsüyle Ege Bölgesinde aktif pazarlama faaliyetlerine başladı ve 1974 yılına kadar bu şekilde devam etti.1974 yılında yine Kemeraltı’nda kiraladığı 7 metrekarelik dükkanında toptancılığa başladı.

Dürüstlüğü, çalışkanlığı ve işine olan tutkusu onu çok kısa zamanda iş dünyasında ve müşterilerinin gözünde saygın bir duruma getirdi. Kaliteli ürünleri arayıp bulan, müşterilerinin beklentilerini anlayan, paradan çok insana değer veren genç Muhittin, ticarette hızla ilerledi.

Türkiye’de 1960 ‘lı yıllarla birlikte yaşantımıza giren ve gün geçtikçe yaygınlaşan tüpgaz kullanımı karşısında 1975 yılından itibaren, bugün lideri olduğumuz tüpgaz armatürleri sektörüne adım attı.

Uzun yıllar var olmak, kararlı olmayı; güven vermeyi; prensipli çalışmayı gerektirir. İşte, Muhittin Düzgider de bu ilkeleri benimseyerek yıllarca değer üretti, değer kazandı. Onlarca büyük markanın bayiliğini ve distribütörlüğünü aldığı 1990 yılında İzmir, Gıda Çarşısı’nda inşa ettiği 7 katlı mağazasına taşındı; attığı sağlam temeller üstüne şirketini yükseltti.

Bu süreçte, kendisine büyük hayranlık besleyen, kendisini bir rol model olarak gören oğulları İskender ve İlker’de, yaz tatillerinde babasına destek olmaya başladılar. Böylece Muhittin Bey’in öyküsü en keyifli ve belki de en zorlu bir bölüme giriyordu: Evlatlarına akıl hocalığı yaparak iş hayatına hazırlama… 2003 yılında, Muhittin Bey’in çocukları İskender ve İlker’in, Düzgider Group’un yönetimine geçmeleri, yeni bir büyüme dönemine girişin başlangıcı oldu. Babalarından aldıkları eğitimle, şirketin kurum kimlik ve kültürünü yaşatmak ve geliştirmek için var güçleriyle çalışmaya başladılar. Dişiyle tırnağıyla kurduğu şirketini, oluşturduğu itibarını, ilerletip yükseltmeleri için çocuklarının kalplerine inanç, adımlarına cesaret kattı. Bir önder, bir lider olarak her zaman yanlarında oldu.

Düzgider Group’un başarı yolculuğu, genç Muhittin’in hayalleri ve özverisiyle ile başladı; kalite ve emekle büyüdü.

02/02/2016′ da kaybettiğimiz 78 yıllık ömrünü işine aşık; ailesine gönülden bağlı; kendisini ülkesinin refahına adamış bir insan olarak Hakkın rahmetine kavuştu. Hayalleriyle, yaşadıklarının birbirine özdeşleştiğini görmenin mutluluğuyla…

Ve arkasında, omuzlarda taşınması çok ağır bir miras bırakarak.